W co ubrać dziecko do szkoły? To pytanie może nurtować Cię jako rodzica – niemal każdego dnia. Z jednej strony ubranie powinno być dostosowane do okoliczności, z drugiej wygodne, a do tego jeszcze powinno podobać się Tobie i co najważniejsze – Twojemu dziecku! Sporo tych kryteriów 🙂 Wystarczy jednak wziąć pod uwagę kilka reguł, a stylóweczki do szkoły będą na szóstkę!

Przede wszystkim trzymaj się poniższych zasad:

  • Jeśli chodzi o ubrania do szkoły – dziecko musi czuć się w nich swobodnie!
  • Ubrania nie powinny krępować ruchów, muszą być maksymalnie wygodne, aby nic nie przeszkadzało małym eksplorerom w zdobywaniu wiedzy.
  • Powinny być również schludne, a jednocześnie ładne. Warto, by stylizacja szkolna była nie tylko adekwatna do okoliczności, ale by również podobała się dziecku. Należy pytać malucha o zdanie! Dzięki możliwości podejmowania prób przy komponowaniu szkolnych outfitów i eksperymentom modowym – najmłodsi od początku mają możliwość wykształcenia w sobie poczucia estetyki, co jest dla nich równie istotną nauką jak tabliczka mnożenia.

W co ubrać dziecko do szkoły jesienią?

  • Jako sprytna mama – skorzystaj z triku modowego, który jednocześnie jest w tym sezonie prawdziwym trendem fashion! Mowa o ubieraniu warstwowym czyli na cebulkę. Taki styl sprawdza się nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale również o innych porach roku. Ubrania łączy się po to, by wyglądać estetycznie, a jednocześnie czuć się w nich komfortowo. To idealne rozwiązanie dla dzieci, które w jednej chwili przebywają w klasie, w optymalnych warunkach cieplnych, a za moment ganiają po szkole czy boisku i jest im gorąco. Warto dzieciom zakładać T-shirt, na to bluzę, sweterek czy kamizelkę, a jako okrycie wierzchnie – kurtkę.
  • Wśród najwygodniejszych ubrań dla dzieci znajdują się rzeczy z tkaniny dresowej. Designerzy stają na wysokości zadania i modele tego typu ubrań są nie tylko maksymalnie wygodne, ale również świetnie wyglądają.
  • Małe modnisie z pewnością chętnie postawią na spódniczki albo sukienki dla dziewczynek – zarówno na co dzień jak i na ważne okazje. Do sukieneczek można dobrać modne, kolorowe rajstopki albo hitowe ocieplacze i połączyć ją z kardiganem czy najmodniejszą futrzaną kamizelką.
  • Kamizelki futrzane i pikowane, rozkloszowane i z falbankami dla dziewczynek to zresztą prawdziwy hit tej jesieni. Świetnie wyglądają również z jeansami, a w Kids By Voga Italia dostępne są również modele dla mam 🙂

Zobaczcie inspiracje od Kids by Voga Italia i zaopatrzcie swoje uczennice w piękne rzeczy tej marki. Znajdziecie je w sklepie Dzieciole SHOP.

Klasyczny zestaw, idealny do szkoły – biała koszula i spodnie jeansowe. Stylizacja dopełniona efektowną czapką i ocieplaczami.

Granatowa sukienka dla dziewczynki – idealna na specjalne okazje jak gale, apele czy konkursy naukowe.

Urocza sukieneczka z miękkiej tkaniny, wykończona dziewczęcymi akcentami.

Bardzo wygodny zestaw. Bluza, getry i trampki!

Ubrania z dresówki w świetnym stylu. A do tego aplikacja z konikiem. Must have!

Zdjęcia: Kids by Voga Italia

Pin It