Niedawno obchodziliśmy Dzień Dziecka. To wspaniały czas dla maluchów i starszaków, dla wszystkich dzieci. A dla rodziców to dobry moment na chwilę refleksji. W dobie ciągłego pędu za tym, by być lepszym, by mieć więcej zapominamy czasem o prostych sprawach. O tym, że najlepsze mamy na wyciągnięcie ręki.

W Dzień Dziecka i w każdy inny – rodzice powinni pamiętać o jednym. O tym, żeby pozwolić dzieciom być dziećmi. Wszystko inne ma znaczenie drugoplanowe. Nie ważne kiedy dziecko zacznie chodzić, mówić, jeździć na rowerze czy śpiewać po angielsku. To nastąpi. W swoim, najlepszym dla malca czasie. Dla maluchów liczy się miłość, zapach ulubionego ciasta zrobionego przez mamę, który zapamięta na całe życie, możliwość beztroskiej  zabawy.

Jako rodzicie, powinniśmy im to wszystko zapewnić. To właśnie bliskość, beztroska i poczucie bezpieczeństwa najlepiej wpłyną na rozwój dziecka. Warto o to zadbać już od pierwszych chwil życia i przez całe dzieciństwo.

Więź z rodzicem tworzy się m. in. przez dotyk. Gdy mama i tata kąpią dziecko, masują ciałko, dbają o skórę malucha rodzi się między nimi niesamowita, głęboka relacja. Wpływa na to maksymalna bliskość, wspólne spędzanie chwil, które są poświęcone wyłącznie sobie, intymna atmosfera, pozwalająca czuć się dziecku bezpiecznie. Bezpiecznie znaczy też zdrowo. Przy dzieciach nie ma miejsca na przypadek. Dla zapewnienia maksymalnego komfortu, zdrowia malucha z pomocą przychodzi marka Oillan, dzięki której dobrze będą czuć się rodzice, mający pewność, że używają właściwych produktów do pielęgnacji jak i dzieci.

Z naszą rodziną marka Oillan jest od początku, a dodam, że syn ma już 5 lat. W tym czasie mieliśmy możliwość używać wielu hipoalergicznych kosmetyków do zadań specjalnych, pielęgnujących skórę dziecka i wzmacniających jej kondycję w sytuacjach kryzysowych, gdy na skórze pojawiały się niepokojące zmiany. Jako, że skóra mojego dziecka jest delikatna i wrażliwa (tak jak skóra jego mamy) – niektóre z produktów stoją na naszej łazienkowej półce do dziś. Piszę „naszej” bo oboje korzystamy z emolientów.

image4

Nasze hity to Płyn Do Mycia i Kąpieli 2 w 1 z oferty Oillan Baby i Emulsja Natłuszczająca Do Kąpieli Dermatologicznej, z której korzystamy od czasu do czasu, eliminująca suchość i ewentualne podrażnienia. Oba te produkty są w 100% bezpieczne, natłuszczają i nawilżają ciało tworząc jednocześnie barierę ochronną, nie zawierają parabenów i są przetestowane dermatologicznie. Jak zresztą wszystkie kosmetyki Oillan.

Ostatnio mieliśmy okazję przetestować również Mleczko Nawilżające od pierwszych dni życia z olejkiem z awokado, migdałów i masłem shea. Produkt ten trafia na moją listę must have jeśli idzie o pielęgnację. Świetnie uzupełnia efekt emolientów do kąpieli, a co dla mnie najważniejsze – łatwo się rozprowadza i szybko wchłania, dzięki czemu mój niecierpliwy szkrab z chęcią poddaje się zabiegowi balsamowania.

image3 image5

image1

Bardzo mocno polecam i Wam. Stosowanie dobrych, hipoalergicznych, bezpiecznych kosmetyków nie tylko świetnie wpłynie na skórę Waszych dzieci, ale i na Wasze relacje z nimi, pełne ciepła i spokoju. Pielęgnacja to ważny element oddziałujący na budowanie więzi,  a z Oillan nie zakłócicie Waszych codziennych rytuałów pełnych harmonii i miłości.

Spróbujcie już teraz. Szczególnie, że trwa akcja „Oillan kupujesz, podwójnie zyskujesz”!

Oillan-konkurs_Grafika-dla_blogerow_OK

Serdecznie zapraszam Was również do udziału w KONKURSIE „Spokojnie, Oillan jest przy Tobie”!

Do wygrania Zestaw produktów marki Oillan:

  • Mleczko Nawilżające Oillan Baby,
  • Krem Pielęgnacyjny Oillan Baby,
  • Emulsja Natłuszczająca Oillan Med+,
  • Płyn do mycia i kąpieli Oillan Baby.

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Co zapewnia spokój Tobie i Twojemu maluszkowi?

Spośród odpowiedzi pozostawionych w komentarzu do niniejszego posta wybiorę ten najbardziej kreatywny czy poruszający. Konkurs trwa do dnia 12.06.2017. Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 15.06.2017′.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny tutaj: http://konkurs.oillan.pl/files/Oillan_regulaminkonkursu.pdf

<EDIT 15.06.16> Konkurs wygrywa to wi. Proszę o kontakt na adres: kidsstreetfashion@gmail.com

***

Więcej treści parentingowych znajdziesz na www.grazine.pl

 

Pin It