IMG_20160331_150856Dziś przychodzę do Was z wpisem z serii familijnych. Opowiem Wam jakie kwestie determinowały urządzenie czterech kątów dla rodziny, w której dominuje pierwiastek męski.

Jeśli chodzi o moje preferencje – inspirują mnie różne style. Piszę o sobie, bo choć w domu mam dwóch facetów – to ja dowodziłam zaprojektowaniem naszej wspólnej przestrzeni. Lubię wnętrza o charakterze monochromatycznym i minimalistycznym.

 

IMG_20160331_150935Wpisuje się w to styl industrialny ale także tak modny ostatnimi czasy – skandynawski. I mi to pasuje. Machnęłabym taki skandi w full opcji do tego jakieś pastelowe dodatki, których czasem trudno mi sobie odmówić ale zrobiłby się z tego w moim <subiektywnym> odczuciu domek Barbie 😉 Cierpliwi dla moich wyborów Panowie mogliby czuć się nieswojo.

Zastanawiając się jak przełamać przestrzenne biele i chłodne lazury postawiłam ostatecznie na srebro. Jest u nas srebrna ściana ale i dodatki, które nie zaburzają harmonii wnętrz.

 

IMG_20160331_150828Jednym z najbardziej dominujących jest srebrna lampa zakupiona tutaj: https://www.westwing.pl/campaign/?lr=1 ale są też inne srebrne elementy. Pościele, zegar, własnoręcznie wykonane poroża i inne.

Mam zamysł ale staram się nie przeholować. Srebro świetnie koresponduje z bielami i szarościami. W zależności od odcienia nadaje trochę błysku lub przełamuje przestrzeń. Jest w nim też pewien pazur. Niezależnie od tego czy mocno zaakcentujemy swoje kąty srebrem czy zrobimy to w sposób subtelny – uzyskujemy efekt ponadczasowości. A co dla mnie najważniejsze – jest to kolor wszechstronny i dla wszystkich.

Warto urządzać wnętrze tak by czuć się w nich dobrze. Niezależnie od obowiązujących kanonów. Jedni proszą o pomoc projektantów, inni, tak jak ja – realizują swoją wizję posiłkują się internetem i magazynami wnętrzarskimi. Jeśli podoba Wam się koncept ze srebrnymi akcentami w domu – możecie zainspirować się np. artykułem  pt. „6 powodów,dla których potrzebujesz srebra w domu” lub innymi postami magazynu Westwing.

Więcej moich inspiracji znajdziesz na www.grazine.pl

 

Pin It