Naprawdę fajnie byłoby spędzić Walentynki 2019 w oryginalny sposób, razem przelecieć się… awionetką, albo unieść poza ramy grawitacji w tunelu aerodynamicznym, trzymając się za ręce… Jednak umówmy się! No nie wszyscy, ale większość rodziców spędzi Walentynki w domach, przed telewizorami! I wygospodarowanie dla siebie dwóch godzin, szczególnie, że będzie to środek tygodnia – to już naprawdę szczyt romantyzmu! Zakładając, że nikt nie przyśnie…

A jak już oglądać wspólnie film, przy lampce wina lub herbacie i spod kocyka – warto wybrać dobrze. Można odpalić romantyczny choć z lekka już wyświechtany „Pamiętnik” (chociaż łamacze serc uwielbiają głównie kobiety), porywający i seksowny „Dirty Dancing” albo „ą”, „ę” „Casablancę”… ale ile można?

Nieoczywiste filmy na Walentynki 2019!

  1. Woda dla słoni!

Ekranizacja bestsellerowej powieści Sary Gruen. Absolutnie piękny wizualnie, mam wrażenie nie do końca doceniony film z Reese Witherspoon, Robertem Pattinsonem i z genialnym Christophem Waltzem. O losach syna polskich emigrantów, cyrku lat 30-tych XX w. i wielkiej, zakazanej miłości! Film naprawdę godzien romantycznych Walentynek we dwoje!

2. Dom nad jeziorem.

Sandra Bullock i Keanu Reeves (Kate i Alex) mieszkają w jednym domu. Tyle, że pogubili się w czasoprzestrzeni i dzieli ich różnica dwóch lat. Kontaktują się ze sobą za pomocą listów zostawianych w magicznej skrzynce pocztowej i oczywiście zakochują się w sobie. Czy uda im się spotkać?

3. Czekolada.

Słodki film, który świetnie będzie smakował z pudełkiem pralin. Do tego zmysłowa Binoche i apetyczny Deep… czego chcieć więcej?

4. Za jakie grzechy, dobry Boże? 

Film na raz, bo za drugim nie zaskoczy Was już soczystymi tekstami. Więc jeśli jeszcze nie widzieliście, a chcecie pośmiać się serdecznie, ubawić po pachy… ba! – posikać się ze śmiechu, to koniecznie włączcie sobie tę francuską komedię! Prześmieszna! Nie zaśniecie 😉

5. Interstellar.

Tutaj miłość nie gra roli pierwszoplanowej, ale też nie jest na drugim planie. Lawiruje gdzieś pomiędzy galaktykami – podobnie jak główny bohater – Cooper. Film tajemniczy, niepokojący, trzymający w napięciu, z pięknymi zdjęciami i muzyką. Bardzo długi, bardzo dobry i z doborową obsadą (Matthew McConaughey, Anne Hathaway).

6. Kiedy Harry  poznał Sally. 

Podobno receptą na udany związek jest przyjaźń, bo ta zostaje wtedy, kiedy miłość gaśnie. Może więc w Walentynki zafundować sobie film o przyjaźni? Trochę oldschool’owy, ale o ponadczasowych wartościach.

Pin It