Moro.

moro dzieci dziecioleMORO to powszechnie i… często błędnie stosowany skrót określenia: Materiał Odzieżowy Roboczo – Ochronny. Moro dotyczy jednego z motywów kamuflaży w barwach ochronnych (z czasów PRL-u), ale w Polsce nazywamy tak właściwie wszystkie desenie kamuflujące na odzieży i przedmiotach użytkowych.

Układ różnorodnych plam (kleksy, cętki, itd.) zaprojektowano po to, aby człowiek niepostrzeżenie wpisał się w otaczającą go przyrodę. Żołnierze używają ubrań wojskowych z kamuflażem w różnych okolicznościach. Inne desenie są na odzieży noszonej na pustyniach, inne w dżungli, jednak wszędzie mają one pełnić funkcję ochronną.

Po raz pierwszy „camouflage” w militariach zastosowali Francuzi po I WŚ, a dziś jest to motyw popularny nie tylko w armiach całego świata, ale też w mainstreamie. Ulice pokochały „moro” i ten styl uwielbiają nie tylko pasjonaci mody miejskiej…

Chłopięce spodnie moro, albo militarne kurtki bomberki popularne są zarówno wśród największych designerów, jak i wśród… dzieci! A rodzicie dobrze wiedzą, że kamuflujące barwy są modne, a przy okazji sprytnie kamuflują plamy i zabrudzenia. Ubrania Camo są mega praktyczne!

Related Nazwy